Õnneliku lemmiklooma pood

Tere tulemast
Caramira kodulehele!

Oma pikaajalisele kogemusele tuginedes teame, mis on loomale hea, tervislik ja vajalik. Meie valikus on parima kvaliteedi ja hinna suhtega koeratoit, kassitoit, närilise toit, maiused, toidulisandid, mänguasjad, puhastusvahendid, allapanu ja palju muud. Lisaks pakume salongiteenuseid ning hambakivi eemaldamist.

 

Genesis Ultra Premium koera- ja kassitoidud

 

Õige toitumine on kvaliteetse elu alus!

 

Toidu valimine oma lemmikule on oluline otsus, valides just parima toidu vastavalt oma looma elustiilile ja vajadustele. Peale otsustamist osutub loomale antav toit tema elu kõige rohkem mõjutavaks, mõjutades looma tervist, üldist heaolu ning samuti loomaomaniku meelerahu. Hästi tasakaalustatud kvaliteetne toit nagu näiteks Genesis Ultra Premium Pet Food loomatoit on loodud toetamaks tugevate musklite ja skeleti teket. See toetab siseelundite korralikku tööd ning hoiab immuunsüsteemi töökorras, mis mõjutab positiivselt looma pikaajalist tervist.

 

VALGUD ehk proteiin

 

Proteiinid on keerulised bioloogilised molekulid, mis koosnevad väiksematest osakestest-aminohapetest. Aminohapped on orgaanilised ühendid, mis koosnevad süsinikust, vesinikust ning lisaks iseloomulikust lämmastik “amino grupist.“ Toiduks on 20 erinevat aminohapet ning nendest 20 aminohappest moodustatakse tuhandeid erinevaid valke. Kõikidel valkudel on kindel ja määratletud ülesanne, näiteks kollageen, mida leidub liigestes ja insuliinis, hoolitseb korraliku suhkru kasutamise eest.

Lihasööjad, nagu kõik imetajad, vajavad 10 neist aminohapetest, mis on asendamatud aminohapped ning mida keha peab saama toidust. Kõiki neid 10 aminohapet peab saama igapäevaselt toidust, sest et imetaja keha ei suuda neid ise moodustada vajalikes kogustes vastavalt enda vajadustele. Kõige rohkem on neid aminohappeid leida loomsest proteiinist valmistatud toitudes. Väga heaks asendamatuteks aminohapete allikateks lihasööjatele on kana liha, kanaliha jahu, kana maks, muna ja kala.

 

RASVAD

 

Rasvasid on vaja kehal igapäevaselt. Nagu ka valgud, on rasvad moodustunud väiksematest ehitusblokkidest, sel juhul kutsutakse neid rasvhapeteks. Rasvhape on näiteks linoolhape ja arahidoonhape, mis on tuntud kui omega 3 ja omega 6 rasvhapped ning nad kasutatakse ära keha poolt, et hoida nahk elastne ja karvkate tihe ja pehme. Ilma õige rasvhapete tasemeta, nahk ja karvkate muutuvad kuivaks, mis võivad soodustada infektsioone, parasiitide teket ja teisi haigusi. Kõrgkvaliteetsed koostisained, milles leidub rikkalikult neid rasvhappeid on kana ja kana rasv. Mõned kõrgkvaliteetsed toidud sisaldavad ka linaseemneid ja kalaõli, milles on rikkalikult omega 3 rasvhappeid.

 

SÜSIVESIKUD

 

Süsivesikud jagatakse kaheks laiaks grupiks- tärklised ja kiudained. Tärklistest saab organism energiat (glükoos) ning see on hea täiend rasvadest ja valkudest saadavale energiale. On oluline kindlaks teha, et tärkliserikkad toidud on hästi läbi küpsetatud, et toitainete omandamine oleks maksimaalne. Tärkliserikkad toidud on ka põhikomponent andmaks krõbinatele nende krõmpsuva tekstuuri ja kuju, mida paljud kassid ja koerad eelistavad. Kvaliteettoiduained, mis sisaldavad tärklist, on teraviljad nagu riis, oder ja mais. Keerukamaid süsivesikuid nimetatakse tavaliselt kiudaineteks. Kiudained on vajalikud, et tagada regulaarsed väljaheited. See tuleneb sellest, et kiudained on seedimatud ning nad seovad palju vett organismis. Kvaliteetsed kiudainete allikad on samuti riisikestad, kaerahelbekestad, mugulad (peedi viljaliha) ning paljud puu-&juurviljad (tomat). Need ja mõnesid teisi spetsiaalseid kiudained, nagu näiteks sigurit, on kasutatud Genesis Ultra Premium Pet Food söökides.

 

VESI

 

Vett ei loeta tavaliselt toitaineks, kuigi see on kõige vajalikum toitaine igas looma toidus. Loomadele peaks valima sama hoolega nagu valitakse vett endale. Vesi peaks loomale olema alati kättesaadav ja regulaarselt vahetatav.

 

AJU JA NÄGEMINE

 

Loomade hooldajana on peamine, et tagada oma lemmikule suurepärane silmanägemine ja intelligents. Osana Genesis Life EnhancementTM programmist, lisatakse toitudele kalaõli. Kalaõli, eriti sardiinidest, anšoovistest, heeringatest ja makrellist, on peamiseks allikaks, kust tulevad pikaahelalised omega 3 rasvhapped. Need sisaldavad EPAd ja DHAd, olulised toitained nii koertele kui ka kassidele. DHA on oluline närvide ja ajurakkude arenguks, EPA osaleb hormoonide ja ensüümide tekkes. Genesis Ultra Premium Pet Foods toidud sisaldavad ka kohandatud tauriini. Tauriin on peamine koostisaine sapis, samuti silmanägemises ja oluline närvirakkude signaalides. Tauriinipuudus võib viia pimeduseni ja südamehaigusteni.

 

IMMUUNSÜSTEEMIKAITSE

 

Korralikult töötav immuunsüsteem on oluline haiguste ennetamisel ja nautimaks tervislikku ning õnnelikku elu. Genesis Ultra Premium Pet Foods toidud on loodud silmas pidades, et need sisaldaksid immuunsüsteemi toetavaid vitamiine ja mineraalaineid, looduslikke antioksüdante (lükopeen tomatist) ja omega 3 rasvhappeid linaseemnetest ja kalaõlist. Mustikates on rikkalikult võimekaid antioksüdantide molekule, mida kutsutakse antotsüaniiniks ning neil arvatakse olevat vabade radikaalide blokeerimisvastane süsteem ning nende haigust tekitavate mõjude blokeering looma tervisele.

 

KUSETEED

 

Terve kusetee on osa tervest ja õnnelikust elust.  Genesis Ultra Premium Pet Foods on lisatud täiendav kaitse jõhvikate näol. Jõhvikad vähendavad kuseteede infektsioone oma hapude omaduste poolest.

 

SOOLE STABILISATSIOON

 

Spetsiaalseid suhkruid, mis pole seeditavad, kuid tekitavad fermentatsiooniprotsessi, kutsutakse prebiootikumideks. Prebiootikumid on kasulikud soole keskonna stabiliseerimiseks. Nad suurendavad sooles kasulike bakterite arvu, mis tekitavad patogeensetele bakteritele ebasobiliku keskkonna. Genesis Ultra Premium Pet Foods loomatoidud sisaldavad spetsiaalseid probiootikuid nagu MOS (mannanooligosahhariidid) ja FOS (fruktooligosahhariidid), mida saab vastavalt pärmist ja sigurist.

 

ENERGIA

 

Genesis Ultra Premium Pet Foods on väga toitvad loomasöögid. Kuna sinna on lisatud L-karnitiini, siis keha saab tagada, et toimuks maksimaalne energia ärakasutamine. L-karnitiin toimib transportiva toimeainena rasvhapete transpordist mitokondrisse, mis on rakk, kus toimub enregia tootmine, ning toksiliste ainete väljavedajana mitokondrist.

 

SUUHÜGIEEN

 

Esimene kaitsemehhanism hambakatu ja hambakivi vastu on mehhaaniline kuivtoidu närimine. Genesis Ultra Premium Pet Food loomatoit sisaldab naatrium heksmetafosforit, mis toimib rauda siduva ainena. Bakterid, mis tekitavad hambakattu ja –kivi saavad toitu sidumata rauast, mida leidub süljes. Naatrium heksametafosfor seob rauda ning tänu sellele ei saa bakterid enam toitu. Kuitoidus olev heksametafosfor tagab puhtad hambad, terved igemed ja värske hingeõhu.

Kuigi Genesis Ultra Premium Pet Food on hammastele hea, on siiski soovitatav jätkata koera hambapuhastusrežiimiga.

 

LIIGESTE TUGEVUS JA LIIKUVUS

 

Vananedes hakkavad inimeste liigesed kuluma. Meie neljajalgsetel sõpradel juhtub samuti. Genesis Ultra Premium Pet Food lemmikloomatoit on loodud sisaldades liigeste vananemist edasilükkavaid aineid, milleks on glükosamiin hüdrokloriid ja kondroitiinsulfaat. Need koostisosad on tuntud ka  glükosaminoglükaanidena ehk GAGS. Glükosamiin on kõhrede ehituslik osa ning toetab liigeste tervist nii koertel kui kassidel. Kondroitiinsulfaat osaleb kollageeni moodustamises liigese tasandil, et pöörata ümber liigeste kangus ja liigesepõletik.

 

NAHK JA KARVKATE

 

Terve looma tunneb ära sileda naha, paksu, pehme ja läikiva karva, niiske nina, puhaste silmade ja paindlike käpapatjade järgi. Need märgid tähendavad, et koer sööb toitainete rikast ja kvaliteetset sööki. Genesis Ultra Premium Pet Food sisaldab omega 3 ja 6 rasvhappeid, mida saab kalaõlist ja linaseemnetest, mis toetavad terve naha ja karvkatte teket. Ilma õiges vahekorras olevate rasvadeta lähevad nahk ja karvkate kuivaks ja hapraks, mis suurendavad organismi vastuvõetavust infektsioonidele.


MAITSE OMAKSVÕTMINE

 

Ükskõik kui palju sa kulutad lemmikloomatoidule, kui lemmik seda ei söö, läheb kulutatud raha raisku. Kuna oleme valinud parimast kvaliteedist ained nagu kanaliha jahu, kanarasv, munad ja kala ning paljud teised kvalieetained, on need esimeseks sammuks tagamaks hea maitsega toidu. Minnes veel kaugemale, Genesis Ultra Premium Pet food lemmikloomatoidu krõbinad on kaetud lihaproteiinidega, mida on keedetud spetsiaalsetes ensüümides, et vabastada hõrgud maitsed ja aroomid. Tulemuseks olev naturaalne maitse „hüdrolüsaat“ tagab hea maitse, mida koerad ja kassid armastavad.

 

VAJALIKUD VITAMIINID JA MINERAALAINED

 

Vitamiinid on ainevahetuse regulaatroid ja on päevas vajalikud väikestes kogustes. Teadaolevalt on olemas 15 vitamiini, mis on vajalikud ning nad osalevad tuhandetes ainevahetuslikes protsessides looma kehas, et teha toidus olevatest toitainetest ümber keha aineteks. Vitamiinid on jaotatud kahte kategooriasse, vesilahustuvad ja rasvlahustuvad. Rasvlahustuvad on A; D; E ja K vitamiinid. Kuna nad on rasvlahustuvad, siis nad imenduvad koos rasvaga ning ka hoiustatakse koos rasvaga. Sellel põhjusel peavadki toidus olema tasakaalustatud rasvad, et vältida toksiinide teket. Vesilahustuvad vitamiinid on B rühma vitamiinid. B rühma vitamiinid on oluliused mitmetes ainevahetusprotsessides, põhirõhk on energia ainevahetusel ja kasutamisel.

 

Makromineraalid nagu kaltsium, fosfor ja magneesium on väga olulised tervete luude moodustumisel ja hammaste arengul. Nad on samuti olulised närvisüsteemis ning keha ja paljude rakkude vahelisel kommunikatsioonil. Mineraalid nagu tsink ja vask on ’abi’elemendid, mida kutsutakse kofaktoriteks ja nad on vajalikud korralikeks ensüümide toimeks. Õiged mineraalainete tasemed ja tasakaal on olulised kõikide lihatoiduliste loomade menüüs. Tasakaalutused vajalike mineraalainete vahel võivad viia suurte probleemideni ja algatada palju haigusi ning hälveid. Erinevate puu- ja juurviljade kaasamine aitab kaasa vitamiinide, mineraalainete, antioksüdantide ja fütotoitainete kehasse jõudmisel. Genesis Ultra Premium Pet Food lemmikloomatoitu on täiendatud õigetes kogustes vajalike vitamiinide ja mineraalainetega ning ei ole vaja kasutada lisa vitamiine/mineraalaineid.

 

Genesis Ultra Premium Pet Foodi on ka lisatud mineraalaineid komplekteeritud vormis. See tagab toitainete parema omastumise ja kohalejõumise kehasse. Mineraalainetel, nagu ka vitamiinidel, on tähtsad rollid keha ainevahetuses, kuigi mineraalained võivad reageerida nii teineteisega kui ka teiste toiduainetega toidus. Vähendamaks neid reaktsioone, on Genesis Ultra Premium Pet Food lemmikloomatoitudes proteiini või aminohapetega kelaaditud minearaalid. Proteiinimine ja kelaatimine on viisid, et keemiliselt ühendada mineraal ja proteiin (luua keemiline side) stabiliseerimaks ja parandamaks mineraaalainete imendumist kehas.